PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97}

Lepiej być nie może

As Good as It Gets
7,5 119 550
ocen
7,5 10 1 119550
7,6 24
oceny krytyków
Lepiej być nie może
powrót do forum filmu Lepiej być nie może

Oglądając ten film miałam wrażenie, że oglądam dramat. Wogóle nie uważam ten film za komedie.
Biorąc pod uwagę w jakiej sytuacji byli bohaterowie ( główny bohater- cierpiący na zaburzenie obsesyjno- kompulsyjne, kelnerka- której syn jest chory, odkrywa brak miłości, malarz- napadnięty, któremu wszystko zostaje zabrane, nawet jego pies wybrał tego "złego").
Jeżeli mam coś nazwać komediowe to był to motyw z pieskiem oraz zakończenie.

fraszkaa

komedia, dramat, romans jest idealnym określeniem. Ja jak patrzyłem na Nicholsona to nie mogłem się powstrzymać od śmiechu. Dramat- jak najbardziej, Romans- oczywiście, Komedia- też.

ocenił(a) film na 8
darek12322

Po prostu komediodramat. Ale z glebszym przeslaniem

ocenił(a) film na 6
fraszkaa

Zdecydowanie się zgadzam! Po tym filmie nie dowiedziałam się jak mylne i krzywdzące szufladkowanie filmów do odpowiednich gatunków, ale przekonałam się o tym na sobie, a to różnica;)
Widać ludzi śmieszą róóóżne rzeczy, bo dla mnie również naprawdę zabawnych scen było niewiele i mogłabym je policzyć na palcach rąk. Komedie z lubością oglądałam w dzieciństwie (podobnie jak kino familijne), teraz przede wszystkim różnego rodzaju dramaty. Ten zdecydowałam się ze względu na parę aktorską Nicolson - Hunt. Oczywiście zagrali bdb. Jednak od tego obrazu oczekiwałam zupełnie czegoś innego. Dla mnie była to słabiutka komedia, a dość dobry dramat (nawet nie choroba dziecka, ale bardziej problemy osobowościowe i doświadczenia życiowe bohaterów np Melvina ewidentnie), podany z przymrużeniem oka (podobała mi się postawa Carol - nie stała się zgorzkniała i nie obwiniała świata o swoje problemy, a umiała się czieszyć życiem).

fraszkaa

Braaaawooooo! To jest dramat. Tyle tylko, że opowiedziany w żartobliwy sposób, bez płaczliwości charakterystycznej dla tego gatunku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones